Aktualizacja

Cieszy ogromnie fakt, że możemy pochwalić się, że nasze Stażystki z II edycji: Weronika i Karolina zbliżają się do czwartego półrocza pobytu w naszej firmie. Od kwietnia dołączą do nowych zespołów; Weronika do Działu R&D w Dani, Karolina do działu Produkcji. Będzie to tym samym ostatni obszar w ramach LiNA Graduate Program do zaopiekowania. Później tylko pozostanie wybrać ten, który jest najbliższy oczekiwaniom. A tymczasem zróbmy małe podsumowanie dotychczasowej współpracy.

Zarówno Weronika jak i Karolina zgodnie twierdzą, że pobyty w poszczególnych działach pozwoliły im lepiej poznać specyfikę pracy firmy produkcyjnej a także rozwinąć nowe umiejętności. Weronika rozwinęła swoją komunikatywność a także umiejętność pracy w grupie. Poprawiła również zdolność do samodzielnego uczenia się oraz rozwiązywania problemów. Karolina natomiast lepiej radzi sobie z planowaniem zadań w czasie, ma więcej cierpliwości oraz skutecznego podchodzenia do rozwiązywania złożonych problemów. Weronice najbardziej zapadną w pamięć akcje charytatywne, w których brała udział, a które były podejmowane w związku z zaangażowaniem firmy w życie społeczności zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa jak i na zewnątrz. Karolinie najbardziej zapadną w pamięć ludzie, bo (jak twierdzi) każdy dział to specyficzny i indywidualny zespół, z którego można nieustająco czerpać wiedzę. Jednocześnie dzięki temu łatwiejsze było dla niej każde kolejne „przejście” do nowego zespołu.

Przed Stażystkami jeszcze jedna zmiana. Mamy nadzieję, że dzięki LiNA Graduate Program będą mogły z całą stanowczością obrać dla siebie ten właściwy kierunek i znaleźć obszar, w którym pozostaną na dłużej. Trzymamy kciuki.