Image module

Poprawa wizualizacji pozwalająca na bezpieczniejsze wykonanie zabiegu1,6.

Rurka LiNA McCartney TubeTM pomaga w określeniu miejsca, w którym można bezpiecznie zamknąć i rozdzielić naczynia macicy1,2,6,8. Wyrób ten ochrania również moczowody przed uszkodzeniem podczas operacji, utrzymując je w polu widzenia, a jednocześnie poza polem operacyjnym1,5.

LiNA McCartney Tube™

Wygodne, jednorazowe narzędzie do wprowadzania igły, szwów oraz usuwania resekowanych tkanek podczas całkowitej histerotomii laparoskopowej.

Image module

+ Zapewnia jasny szablon pęcherza moczowego i kolpotomii1,3,5,6

Image module

+ Silikonowa rurka zamyka sklepienie pochwy i umożliwia utrzymanie odmy otrzewnowej2,4,6 jednocześnie umożliwiając łatwe wyjmowanie resekowanych tkanek2,4;6;7

Image module

+ Wyrób LiNA McCartney Tube™ umożliwia laparoskopowe zszycie sklepienia pochwy, ponieważ pozwala na wygodne wprowadzanie i wyjmowanie igły oraz nici 6,7,1

Możliwość dostosowania do potrzeb wykonywanego zabiegu

Ten sterylny wyrób jednorazowego użytku ma pokrywę z zaworami
5 mm i 10 mm, które zapewniają utrzymanie odmy otrzewnowej,
ale jednocześnie umożliwiają wprowadzanie narzędzi2,4,6,7. Ponadto końcówka wyrobu LiNA McCartney Tube™ jest odporna na oddziaływanie energii powstałej w trakcie wykorzystania narzędzi elektrochirurgicznych i urządzeń wytwarzających falę ultradźwiękową. Wyrób jest dostępny w dwóch rozmiarach i umożliwia bezurazowe wprowadzanie i dopasowanie do anatomii pacjentki.

Image module

Kanał na usuwany materiał, który zmniejsza ryzyko przerzutów

Wyrób McCartney Tube™ działa jak kanał na usuwany materiał, aby zmniejszać ryzyko przerzutów. Ten wyrób nie jest przeznaczony do stosowania jako tzw. manipulator macicy. Stosowanie manipulatorów macicy jest związane z pogorszonymi wynikami leczenia onkologicznego u pacjentek z rakiem szyjki macicy i endometrium 8,9.

Zalecenia towarzystwa dotyczące ograniczenia manipulacji macicą

We wspólnym oświadczeniu towarzystw ESGE-SERGS dotyczącym histerektomii techniką małoinwazyjną w przypadku raka szyjki macicy zalecano ograniczenie manipulacji macicą8,9. Towarzystwo ESGO oświadczyło, że manipulatory powinny być zakazane, aby zapobiec przedostaniu się komórek nowotworowych do jamy otrzewnowej10.