III Edycja Programu

W rekrutacji do trzeciej edycji LiNA Graduate Program wzięło udział prawie 90 osób. Cały proces zakończył się latem zeszłego roku a dziś chcielibyśmy przedstawić czwórkę Stażystów, których w tym procesie wyłoniliśmy i zaprosiliśmy do współpracy. Od października 2021 roku gościmy w programie Mariettę, Agatę, Jakuba i Kacpra, którzy swoją przygodę rozpoczęli odpowiednio w działach: Regulacyjnym, Produkcji, Logistyki / Zakupów, Jakości. Dziś mają już swoje pierwsze spostrzeżenia, którymi się z nami podzielili:

Marietta:

Swoją przygodę z LiNA Graduate Program rozpoczęłam od Działu Regulatory. Ze względu na róźnorodność zadań związanych z rejestracją naszych wyrobów w różnych krajach, każdy dzień spędzony tutaj jest dla mnie nowym, bardzo ciekawym wyzwaniem. Dzięki wsparciu pozostałych pracowników, ich cierpliwości do wszystkich moich pytań i pozytywnemu nastawieniu, mogę codziennie uczyć się nowych rzeczy i zwiększać swoje kwalifikacje w obszarze regulacji i dokumentacji. Praca w LiNA Medical to jednak nie tylko świetna okazja do rozwoju w różnych tematach, ale także bardzo dobra atmosfera i możliwość uczestniczenia w wielu interesujących inicjatywach, takich jak np. Quality Day. Już po pierwszych trzech miesiącach stażu mogę śmiało stwierdzić, że wzięcie udziału w LGP było bardzo dobrą inwestycją w swoją przyszłość.  

Agata:

Rozpoczęłam staż w LiNA Medical Polska w dziale utrzymania ruchu. Moim głównym zadaniem jest wsparcie procesu wdrożenia maszyny etykietującej w celu optymalizacji procesu produkcji. Przez ostatnie 3 miesiące zapoznałam się z czynnościami związanymi z prowadzeniem dokumentacji sprzętowej oraz czynnościami wdrożeniowymi.  W dziale utrzymania ruchu od pierwszego dnia zostałam bardzo ciepło przyjęta a każde moje pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Z każdym dniem stażu czuje się coraz pewniej z swoimi obowiązkami co pozwala mi na bardziej samodzielne działanie.  Duże zaskoczenie stanowi ilość inicjatyw społecznych prowadzonych przez LiNA Medical – kiermasz świąteczny czy wspólne pakowanie paczek świątecznych pozwoliły lepiej poznać współpracowników i pomóc innym. Rzeczą, która mnie zaskoczyła najbardziej to możliwość dostosowania ścieżki stażu do naszych zainteresowań i potrzeb firmy.

Jakub:

Z początkiem października dołączyłem do zespołów odpowiedzialnych za procesy logistyczne oraz zakupy. Mimo, że moje studia nie były związane z tą branżą, to szybko się w niej odnalazłem, szczególnie dzięki pomocy ze strony moich przełożonych. Zapoznanie z działem realizuję nie tylko za biurkiem, lecz także przez współpracę z magazynem, co pozwala mi bezpośrednio zobaczyć jak wygląda zarządzanie łańcuchem dostaw. Niezapomnianym zostanie pierwsze wrażenie, tak ważne dla nowego pracownika, szczera życzliwość i szybka aklimatyzacja w nowym środowisku. Pozytywnym zaskoczeniem zostanie także zaangażowanie pracowników w akcje odbywające się zarówno wewnątrz firmy jak i poza nią. Kolejnym satysfakcjonującym aspektem jest przekazywanie konkretnych obowiązków i poczucie odpowiedzialności za część procesów zachodzących w firmie. Podsumowując, cieszę się że mogę rozwijać swoją karierę w ramach programu LiNA Graduate Program i z niecierpliwością czekam na to z czym spotkam się w kolejnym dziale.

Kacper:

Swoją przygodę jako uczestnik LiNA Graduate Program rozpocząłem w dziale jakości. Trzy miesiące we wspomnianym dziale są już za mną. Były to tygodnie pełne ekscytacji, ciężkiej pracy oraz licznych niespodzianek takich jak np. obchodzony hucznie światowy dzień jakości poprowadzony przez dział Quality, wspólne pakowanie paczek świątecznych czy dodatkowe zajęcia sportowe pozwalające integrować także po godzinach pracy w luźniejszej atmosferze. Dzięki przyjaznej i naturalnej atmosferze już od pierwszego przekroczenia progu drzwi LiNA Medical poczułem się jak członek zespołu. Na każde zadane pytanie odpowiedź padała w mgnieniu oka, a drobne sugestie ze strony opiekunów, czy współpracowników były tylko dodatkową motywacją do działania. Lista odpowiedzialnych i samodzielnych zadań utwierdzała mnie w przekonaniu, że dział darzy mnie zaufaniem i docenia starania w wykonywaniu obowiązków. Zarówno różnorodność zadań, jak i atmosfera panująca w firmie wzbudzają codzienny zapał do pracy. Przede mną kolejne miesiące stażu, które z pewnością będą pełne niespodzianek oraz nowych doświadczeń, które przynosi każdy następny dzień pracy w LiNA Medical.