SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Warto pomagać. Zawsze i w każdym wymiarze. Tym najbliższym i tym, którzy na swojej drodze napotkali o wiele więcej zakrętów i przeciwności niż my sami. To daje ogromną satysfakcję. Ale przede wszystkim pozwala choć na chwilę zatrzymać się i poświęcić swoją uwagę osobom, które tego naprawdę potrzebują. Bo to, co dla większości jest „zwyczajnym” gestem, dla wielu jest bezcenne.

W LiNA Medical mamy to szczęście, że pomoc mnożymy przez liczbę wszystkich osób, które angażują się we wszelkie przedsięwzięcia niosące wsparcie potrzebującym i integrujące naszą firmową społeczność.

Pracownicy LiNA Medical Polska sp. z o.o. aktywnie wspierają lokalne domy dziecka organizując różnego rodzaju akcje charytatywne. Na stałe do kalendarza wpisały się dwa wydarzenia:

  • Akcja „Dzieci Dzieciom” trwająca w okresie Dnia Dziecka
  • Akcja „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” trwająca w okresie Świąt Bożego Narodzenia

Pierwszy czerwca to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Dla naszych milusińskich co roku organizujemy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka – Akcja „Dzieci Dzieciom”. Impreza jest świetną okazją do przeprowadzenia kiermaszu połączonego z licytacją przedmiotów i pyszności przygotowanych własnoręcznie przez pracowników.

W okresie wiosenno-letnim załoga magazynu organizuje na terenie zakładu kilkugodzinną akcję mycia samochodów. Tego dnia z „usług” naszych kolegów chętnie korzysta wielu pracowników naszej organizacji świadomych tego, że cały dochód z akcji przeznaczony jest na pomoc Dzieciom w placówkach opiekuńczych.

Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy, co roku organizujemy również kiermasz bożonarodzeniowy pod nazwą „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Kiermasz świąteczny, a także licytacja to kolejna akcja, której celem jest zebranie jak największej sumy pieniędzy, a następnie przeznaczenie jej na rzecz Dzieci z Domu Dziecka. Połączony z licytacją zawsze kończy się ogromnym sukcesem. Pracownicy przynoszą wyroby własnej produkcji- ciasta, zupy, konfitury, chleb, stroiki świąteczne jak również książki, kubki, zabawki, które są następnie sprzedawane. Cała pula przeznaczona jest na zakup sprzętów, a także rzeczy niezbędnych do codziennego życia Dzieciom z Domu Dziecka.

Przedstawiciele wolontariatu pracowniczego zorganizowali na terenie firmy LiNA Medical wizytę dzieci z Domu Dziecka. Podczas tego spotkania dzieci zwiedzały firmę i poznawały sposób jej funkcjonowania. Specjalną niespodzianką, przygotowaną osobiście przez naszych pracowników, była makieta bohatera popularnej kreskówki Tomek i przyjaciele – parowozu Tomek. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem wizyty, a na koniec spotkania podarowały pracownikom obrazki, które same wykonały podczas pobytu w firmie. Można je zobaczyć na korytarzach w naszym biurowcu.

Zaangażowanie pracowników zaowocowało również wsparciem Fundacji Zwierzęce Marzenia dla bezdomnych zwierząt w Komornikach.

Wspomniane akcje to jedynie kilka przykładów naszych inicjatyw. W planach mamy już kolejne!